Jak wygląda procedura podania kroplówki?
Podanie kroplówki poprzedza wywiad lekarski oraz zalecenie wykonania badań krwi (w razie potrzeby). Po ustaleniu oczekiwań pacjenta oraz potrzeb wynikających z przeprowadzonego wywiadu następuje wybór odpowiedniego rodzaju kroplówki. Następnie założenie wenflonu i podłączenie kroplówki w sferze Dripbar.
Czy to jest procedura medyczna?
Tak, jest to procedura medyczna i muszą być spełnione wszystkie jej standardy (jałowy, jednorazowy sprzęt; wszystkie preparaty i płyny infuzyjne zarejestrowane w Polsce). W tym wypadku bezpieczeństwo Dripbar gwarantuje zespół Centrum Medycznego Medevac.
Czy podanie kroplówki jest bezbolesne?
Podanie kroplówki witaminowej jest poprzedzone założeniem wenflonu i polega na wkłuciu tak jak przy pobraniu krwi w laboratorium.
Kto podaje kroplówki witaminowe?
W Dripbar kroplówki są podawane przez wyspecjalizowany personel medyczny pod nadzorem lekarza.
W mojej ocenie odżywiam się zdrowo. Czy muszę stosować dodatkowo suplementację witaminową dożylnie?
Obecnie składniki diety są wysoko przetworzone oraz uprawiane w technologii powodującej utratę witamin oraz mikro i makroelementów. W przypadku wątpliwości obiektywne badania krwi wykażą ewentualny deficyt. Kroplówki witaminowe stosuje się jako suplementację dożylną. W czasie codziennych obowiązków niedobory witaminowe powstają wolniej i wymagają rzadszych wlewów.
Czy po podaniu kroplówki mogę wrócić do swoich aktywności zawodowych?
Tak. Praktycznie zaraz po zabiegu można wrócić do obowiązków zawodowych.
Jak często powinno się stosować kroplówki witaminowe?
Częstotliwość podania kroplówki witaminowej jest zawsze ustalana indywidualnie i zależy od oczekiwanego efektu oraz stanu początkowego. Najczęściej rekomenduje się 1 kroplówkę na tydzień przez okres 4 tygodni.
Jakich mogę oczekiwać efektów po podaniu kroplówki witaminowej?
Większość osób odczuwa przypływ energii i ogólne lepsze samopoczucie. Odpowiedni poziom witamin wpływa m. in. na właściwy metabolizm, poprawę snu, poprawę systemu odpornościowego, szybszą regenerację.
Czy są przeciwskazania do stosowania kroplówek?
Prosimy o informowanie w przypadku ciąży, karmienia piersią, nadciśnienia tętniczego.